Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Pomorski działa w oparciu o 3 filie:

  • Filia Gdańsk
  • Filia Gdynia
  • Filia Starogard Gdański

Pracownicy i wolontariusze działający w Oddziale Pomorskim wykonują swoją pracę społecznie. Wykazują się przy tym ogromnym zaangażowaniem w każdą akcję charytatywną i każdy projekt, który ma na celu niesienie pomocy innym ludziom. Wierzymy, że okazana pomoc, zachęci innych do przekazywania podobnej dobroci i troski kolejnym ludziom. Naszą wizją jest świat, pełen uczynnych osób, które dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc.

Również i Wy w prosty sposób możecie pomagać najbardziej potrzebującym osobom.  Dzięki każdej wpłacie, darowiźnie, pomocy rzeczowej czy środkom wpłaconym w ramach 1 procenta podatku razem możemy nieść pomoc dla osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

Jeśli zastanawiasz się komu w tym roku przekażesz swój 1 procent podatku zachęcamy do wsparcia naszej fundacji.  Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Pomorski to organizacja pożytku publicznego (STATUS OPP), co oznacza, że możesz przekazać 1% podatku właśnie nam wspierając tym samym  szeroki zakres działań jakie realizujemy na rzecz osób potrzebujących. Są to między innymi:

Programy zdrowotne – nasza misją jest nie tylko pomaganie, kiedy już dojdzie do nieszczęścia, choroby, wypadku, ale również zapobieganie takim sytuacjom. W szczególności choroby cywilizacyjne i uzależnienia, są problemami, którym można skutecznie zapobiegać. Dlatego też realizujemy wiele warsztatów i wykładów edukacyjnych jak również praktycznych warsztatów, które dostarczają wiedzy i umiejętności do tego, aby żyć zdrowo i nie chorować oraz nie popaść w nałogi, które prowadzą nasze zdrowie do ruiny. Organizujemy wykłady, mobilne wystawy Expo Zdrowie, Spotkania w Klubach Zdrowia i inne programy edukacyjne.

Pomoc niepełnosprawnym – staramy się działać na rzecz osób które czują się wyrzucone poza margines społeczny. Naszym celem jest rozbudzić w takich osobach przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą osobom dotkniętym niepełnosprawnością fizyczną bądź umysłową I  sprzyjają integracji z osobami zdrowymi.

Pomoc potrzebującym – ten rodzaj pomocy realizujemy głównie za pomocą programy „Bądź solidarny w potrzebie”, kiedy to odpowiadamy na konkretne potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji (wypadek, zdarzenie losowe, nieuleczalna choroba). Czasami w jednej chwili ludzkie życie w zderzeniu z kataklizmem, naturalnym żywiołem, chorobą czy wypadkiem zmienia się diametralnie, w wyniku czego osoby wcześniej dobrze prosperujące w społeczeństwie stają się osobami potrzebującymi. Również i dla takich osób przygotowujemy specjalne zbiórki finansowe (wpłaty, darowizny), które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Od  zbiórek żywności, poprzez zbiórki publiczne środków finansowych na rzecz konkretnych osób, paczki noworoczne dla dzieci z rodzin ubogich oraz zbiórki odzieży. Nasza fundacja ma jeszcze wiele pomysłów i planów na kolejne akcje charytatywne i niesienie pomocy ubogim. Jednak to wymaga wsparcia osób, którym powodzi się nieco lepiej. Każdy dobry uczynek – przekazanie żywności, odzieży lub darów rzeczowych podczas zbiórek czy udzielanie wsparcia finansowego służy  wyrównywaniu szans osób ubogich na samodzielne funkcjonowanie.

Pomoc dzieciom – dzieci to największa wartość każdego społeczeństwa. W końcu to one stanowią naszą przyszłość. Nasza fundacja nie zapomina więc również o najmłodszych. Organizujemy różnego rodzaju zbiórki i paczki dla maluchów. Świadczymy również pomoc na rzecz konkretnych dzieci znajdujących się w potrzebie.

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Pomorski
ul. Jaśkowa Dolina 21
80-252 Gdańsk

Nr konta bankowego:
81 2030 0045 1110 0000 0271 7460

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij