Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna - Oddział Pomorski to:

Programy zdrowotne – naszą misją jest nie tylko pomaganie, kiedy już dojdzie do nieszczęścia, choroby, wypadku, ale również zapobieganie takim sytuacjom. W szczególności choroby cywilizacyjne i uzależnienia, są problemami, którym można skutecznie zapobiegać. Dlatego też realizujemy wiele warsztatów i wykładów edukacyjnych jak również praktycznych warsztatów, które dostarczają wiedzy i umiejętności do tego, aby żyć zdrowo i nie chorować oraz nie popaść w nałogi, które prowadzą nasze zdrowie do ruiny. Organizujemy wykłady, mobilne wystawy Expo Zdrowie, Spotkania w Klubach Zdrowia i inne programy edukacyjne.

Pomoc niepełnosprawnym – staramy się działać na rzecz osób które czują się wyrzucone poza margines społeczny. Naszym celem jest rozbudzić w takich osobach przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą osobom dotkniętym niepełnosprawnością fizyczną bądź umysłową I  sprzyjają integracji z osobami zdrowymi.

Pomoc potrzebującym – ten rodzaj pomocy realizujemy głównie za pomocą programy „Bądź solidarny w potrzebie”, kiedy to odpowiadamy na konkretne potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji (wypadek, zdarzenie losowe, nieuleczalna choroba). Czasami w jednej chwili ludzkie życie w zderzeniu z kataklizmem, naturalnym żywiołem, chorobą czy wypadkiem zmienia się diametralnie, w wyniku czego osoby wcześniej dobrze prosperujące w społeczeństwie stają się osobami potrzebującymi. Również i dla takich osób przygotowujemy specjalne zbiórki finansowe (wpłaty, darowizny), które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Od  zbiórek żywności, poprzez zbiórki publiczne środków finansowych na rzecz konkretnych osób, paczki noworoczne dla dzieci z rodzin ubogich oraz zbiórki odzieży. Nasza fundacja ma jeszcze wiele pomysłów i planów na kolejne akcje charytatywne i niesienie pomocy ubogim. Jednak to wymaga wsparcia osób, którym powodzi się nieco lepiej. Każdy dobry uczynek – przekazanie żywności, odzieży lub darów rzeczowych podczas zbiórek czy udzielanie wsparcia finansowego służy  wyrównywaniu szans osób ubogich na samodzielne funkcjonowanie.

Pomoc dzieciom – dzieci to największa wartość każdego społeczeństwa. W końcu to one stanowią naszą przyszłość. Nasza fundacja nie zapomina więc również o najmłodszych. Organizujemy różnego rodzaju zbiórki i paczki dla maluchów. Świadczymy również pomoc na rzecz konkretnych dzieci znajdujących się w potrzebie.

Naszą misją jest nie tylko pomaganie, kiedy już dojdzie do nieszczęścia, choroby, wypadku, ale również zapobieganie takim sytuacjom. W szczególności choroby cywilizacyjne i uzależnienia, są problemami, którym można skutecznie zapobiegać. Dlatego też realizujemy wiele warsztatów i wykładów edukacyjnych jak również praktycznych warsztatów, które dostarczają wiedzy i umiejętności do tego, aby żyć zdrowo i nie chorować oraz nie popaść w nałogi, które prowadzą nasze zdrowie do ruiny.

Organizujemy:

  • Wykłady - programy edukacyjne na temat zdrowia fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i duchowego.
  • Mobilne wystawy Expo Zdrowie - wystawy edukacyjno–diagnostyczne, mające na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie.
    Program ten realizowany jest w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, często we współpracy z lokalnymi władzami, które pomagają w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.
    Wystawa składa się z ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu dotyczącego zdrowia.
  • Spotkania w Klubach Zdrowia - bezpłatne spotkania edukacyjne bądź też spotkania w formie warsztatów organizowane dla mieszkańców danego miasta. Mogą to być: szkoły zdrowego gotowania (warsztaty kulinarne), wykłady na temat zdrowego odżywiania, naturalnych metod leczenia, hydroterapii, zdrowia emocjonalnego jak również wybranych chorób cywilizacyjnych.
  • Inne programy edukacyjne- tematyczne serie wykładów lub cykle spotkań na temat danego zagadnienia związanego z ochroną zdrowia.
Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Pomorski
ul. Jaśkowa Dolina 21
80-252 Gdańsk

Nr konta bankowego:
81 2030 0045 1110 0000 0271 7460

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij